Nowi pracownicy – nowe kursy językowej

workplace-1245776_640Moja firma stale rozrasta się i po przeprowadzce do Londynu okazało się, że konieczne jest zatrudnienie kilku nowych pracowników. Postanowiłem, że wszyscy pracujący u mnie Polacy muszą znać język angielski, a Anglicy powinni umieć mówić po polsku. Oczywiście ani jedna, ani druga grupa pracowników nie musi znać języka perfekcyjnie, co jednak nie zmienia faktu, iż powinni się porozumiewać w obu językach. Pracownicy przyjęli to ze średnim entuzjazmem, ale już po pierwszym wspólnym spotkaniu przyznali mi rację.

Pisałem wam o tym, że wysyłałem część personelu na specjalne kursy językowe przygotowywane i prowadzone z myślą o naszej ekspansji do Wielkiej Brytanii. W Londynie zorganizowaliśmy podobny kurs tyle, że tam pracownicy anglojęzyczni poznawali podstawy języka polskiego. Po dwóch miesiącach nauki firma w ramach zapoznania się pracowników zorganizowała spotkanie w Paryżu. Wyjazd się wszystkim spodobał, a przy okazji wymógł porozumiewanie się dwujęzyczne. Jak się okazało było z tym sporo zabawy, co widocznie poprawiło stosunki w firmie.

Dziś konieczne stało się zatrudnienie kolejnych pracowników i przeszkolenie ich z języka angielskiego. Nie zastanawiałem się zbyt długo jaką szkołę językową wybrać. Podpisałem bowiem umowę na stałą obsługę naszej firmy. Dzięki temu w zależności od potrzeb organizowane są szkolenia językowe zgodne z naszym zapotrzebowaniem. To bardzo wygodne rozwiązanie. Polecam wszystkim międzynarodowym przedsiębiorcom.

Możliwość komentowania jest wyłączona.